• Till Eskilstuna från
  • Stockholm 80 minuter
  • Västerås 35 minuter
  • Norrköping 80 minuter

Hej! Det verkar som att du befinner dig på Parken Zoos område

Visa interaktiv karta för parkområdet!

Personal på Parken Zoo

Här följer telefonnummer till kontaktpersoner på Parken Zoo.
Ska du maila till någon personal på Parken Zoo använder du förnamn.efternamn@parkenzoo.se

Ledningsgrupp
Lennart Sundén, VD 016-100 122
Camilla Delac, marknadschef 016-100 108
Lars Morén, Teknik-och miljöchef 016-100 105

Marknadsavdelning
Marknadschef Camilla Delac, 016 100 108, camilla.delac@parkenzoo.se
Försäljningsansvarig Micael Carnbrand 016 100 120, micael.carnbrand@parkenzoo.se
Marknadsassistent/administration Jannica Sjöstedt 016 100 107  jannica.sjostedt@parkenzoo.se

Djurpark
Djurparkschef Lennart Sundén, 016 100 122 lennart.sunden@parkenzoo.se
Zoolog  Linn Lagerström, 016 100 137  linn.lagerstrom@parkenzoo.se
(Föräldraledig) Zoolärare Marie de Colli  marie.decolli@parkenzoo.se
Zoolärare Anna Åkerholm 016 100 135, anna.akerholm@parkenzoo.se
Zoolärare Louise Nilsberth 016 100 139 louise.nilsberth@parkenzoo.se
Djurparksavdelningen 016-100 124

Scen & teknik
Mårten Larsson 016 100 109, marten.larsson@parkenzoo.se

Restaurang
Kökschef Johan Lantz 016-100 134 johan.lantz@parkenzoo.se
Områdeschef Sofia Larsson 016 108 660 sofia.larsson@parkenzoo.se

Konferens/camping/Parkenbadet
Områdeschef Matilda Frisk 016 100 117 matilda.frisk@parkenzoo.se


Miljö- och teknik

Miljö- och teknikchef Lars Morén 016 100 105 lars.moren@parkenzoo.se
Områdeschef städ Karin Karlsson 016 100 116, karin.karlsson@parkenzoo.se
Trädgårdsmästare Kathrine Rundlöf 016 100 129, kathrine.rundlof@parkenzoo.se

 

Gruppbokning 016-100 100 info@parkenzoo.se
Camping 016-100 185 camping@parkenzoo.se